Baza wszystkich miejscowości w Polsce (130 tys.) w SQL i CSV

johnemilaugustine.com Do nowego projektu potrzebowałem spisu wszystkich miejscowości w Polsce, wraz z podziałem administracyjnym. Z pomocą przyszła baza TERYT, czyli „Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju” prowadzony przez GUS i dostępny na tej stronie. Niestety publikowane tam dane są w formacie XML i nie tak łatwo przenieść je do MySQLa, w którym będzie działać aplikacja. Postanowiłem przekonwertować plik na format CSV z pomocą tego krótkiego skryptu PHP:

click here $xml = DOMDocument::load('./simc.xml'); $csv = ''; $rows = $xml->getElementsByTagName('row'); $k = 0; foreach($rows as $row) { $cols = $row->getElementsByTagName('col'); $values = array(); foreach($cols as $col) { $name = $col->getAttribute('name'); $value = $col->nodeValue; $values[$name] = $value; } $i = 0; foreach($values as $key=>$value) { if($i>0) $csv .= "\t"; $csv .= $value; $i++; } $csv .= "\n"; $k++; echo "$k. linia\n"; } file_put_contents('./simc.csv',$csv);

rustymillertennis.com Skrypt musi zostać uruchomiony w tym samym katalogu, co plik simc.xml (zawierający spis miejscowości) i wynikiem jego działania jest simc.csv. Równie dobrze można z jego pomocą przerobić plik terc.xml z podziałem administracyjnym Polski.

big black tits gangbang Jeśli jednak nie masz zamiaru bawić się w samodzielną przeróbkę i szukasz tylko bazy w CSV lub SQLu, to są właśnie poniżej:

6 komentarzy to “Baza wszystkich miejscowości w Polsce (130 tys.) w SQL i CSV

 • free short blowjob videos Masz u mnie za to piwo

 • Angielskie
  7 lat ago

  http://afcmarseille.com/porn/big-mam-sex a masz bazę miast angielskich? 😀

 • marcin
  4 lata ago

  follow u mnie też masz piwo 🙂

 • Tobor Retsam
  4 lata ago

  amature teen xxx pics Bardzo przydatne, chociaż dane mają już cztery lata. Muszę się dostać do plików CSV w GUSie. Baza w Sqlite3 nie może być utworzona przez proponowany plik SQL. Właściwy format dla sqlite3 (schemat):
  CREATE TABLE ‚miejscowosci’ (
  ‚woj’ int(2) DEFAULT NULL,
  ‚pow’ int(2) DEFAULT NULL,
  ‚gmi’ int(2) DEFAULT NULL,
  ‚rgmi’ int(1) DEFAULT NULL,
  ‚rm’ int(2) DEFAULT NULL,
  ‚mz’ int(1) DEFAULT NULL,
  ‚nazwa’ varchar(36) DEFAULT NULL,
  ‚sym’ int(7) NOT NULL DEFAULT ‚0’ PRIMARY KEY,
  ‚sympod’ int(7) DEFAULT NULL
  );
  CREATE INDEX ‚naz’ ON miejscowosci(nazwa);
  CREATE INDEX ‚woj’ ON miejscowosci(woj);
  CREATE INDEX ‚pow’ ON miejscowosci(pow);

  amber lynn back handjob gif Po czym należy edytować csv likwidując ostatnią kolumnę (ta sama data uaktualnienia). Po utworzeniu bazy, ‚.import’ pozwala na utworzenie bazy w około sekundę.

 • video sex hulk hogan Szukałem bazy, ale aktualnej nie znalazłem. Stworzyłem mały konwerter dostępny tutaj, jakby ktoś potrzebował.

 • source site Szukałem bazy, ale aktualnej nie znalazłem. Stworzyłem mały konwerter dostępny tutaj, jakby ktoś potrzebował https://github.com/seigieu/teryt2sql
  (w poprzednim komentarzu link się nie wkleił)

Dodaj komentarz

follow link Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

follow link